Üzemlátogatás (a duális szakképzés jegyében)

A Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma fontosnak tartja a gazdálkodó szervezetekkel való folyamatos kapcsolattartást.

Bővebben...

Üzemlátogatás (a duális szakképzés jegyében)

A Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma fontosnak tartja a gazdálkodó szervezetekkel való folyamatos kapcsolattartást.

Bővebben...

Épített örökségünk Délvidéki kastélyok Dungyerszky kastélyok

2017. szeptember 7-10. között rendezte meg Szabadkán az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete – immár hetedik alkalommal – az Épített örökségünk tábort. Az esemény hagyományainak megfelelően egy kijelölt, az épített örökség részét képező épület mélyebb megismertetése volt a cél. Ezt kiegészítve változatos programokon csiszolhattuk elménket és kézügyességünket.

Bővebben...

Ismét sikeres Rákóczi Pályázat

A Rákóczi Szövetség már 28 éve sikeresen járul hozzá a határokon átnyúló magyar-magyar kapcsolatok erősítéséhez. Iskolánk tanulóinak nagy örömére idén több alkalommal is sikerült a Rákóczi Szövetség által biztosította diákutaztatási pályázat keretein belül küldöldre látogatniuk.

Bővebben...

Mélyépítő technikus képzés a Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziumában:

A több mint 60 éves múlttal rendelkező Debreceni SZC Péchy Mihály Építőipari Szakgimnáziuma építőipari, épületgépészeti szakembereket képez. A 2016/2017-es tanévben nem csak magasépítő és épületgépész technikusok adhattak számot tudásukból, idén először végeztek az iskolánkban mélyépítő technikusok is.

Bővebben...

Adj egy ötöst! pályázat diák szemmel

A Salva Vita Alapítvány „Adj egy ötöst” pályázatán iskolánk is részt vett. Ennek célja az volt, hogy a diákok személyesen találkozzanak, és élményeken keresztül ismerkedjenek meg fogyatékossággal élő társaikkal. A programot május 31-én rendezték meg, de ezt megelőzve több alkalommal volt felkészítő foglalkozás és rendkívüli osztályfőnöki óra. Előadásokat hallgathattunk a vakok és a gyengén látók mindennapjairól, illetve arról, hogyan tudunk leendő építészként ideális épületet tervezni a mozgáskorlátozottak számára.

Bővebben...

Kérdésed van? Keress minket bizalommal!     felveszem a kapcsolatot